Līderis: izcili līderi, izcilas komandas, izcili rezultāti

Izaicinājums:

Vai vadītāji zina, kā atraisīt komandas potenciālu, lai sasniegtu uzņēmuma galvenās prioritātes?
Šobrīd vadītājiem ir jābūt spējīgiem ieraudzīt darbiniekus kā personības – ar sirdi, prātu, ķermeni un garu – un jāspēj viņus attiecīgi vadīt. Vadītāja uzdevums ir radīt vidi, kurā darbiniekiem ir patīkami uzturēties un kurā viņi pastāvīgi ir gatavi ieguldīt vislabāko.

Krīze vadības jomā

Pāreja no industriālā uz zināšanu un informācijas laikmetu ir radījusi četras hroniskas problēmas, ar kurām saskaras vadītāji:
1 Zems uzticības līmenis vadītājiem. Tā kā uzticības līmenis nekad nav bijis augsts, daudzi klienti ir piesardzīgi, partneri ir rezervēti, sabiedrība ir ciniska un darbinieki aizdomīgi.

2 Stratēģiska nenoteiktība. Agrāk izaicinājumu realizēšanai bija nepieciešami gadi, bet šobrīd – tikai viena nakts. Valdības cīnās par kapitālu un talantiem. Hiperaktīvās pārmaiņas tehnoloģiju jomā nozīmē to, ka kāds otrā pasaules malā tikko apgrieza jūsu biznesu ar kājām gaisā.

3 Pieredzējušu vadītāju trūkums. Daudzviet pieredzējušie vadītāji aiziet pensijā, citviet strauji augošos uzņēmumos izjūt kvalificētu vadītāju trūkumu. Ko tas nozīmē? Nekonsekventu darba izpildi, neprofesionālus lēmumus, zaudētas iespējas un neapmierinātus darbiniekus.

4 Cīņa par talantīgiem darbiniekiem. Kad pareizā ideja var mainīt industriju, zināšanām un kreativitātei ir vislielākā nozīme. Cilvēkiem nepietiek ar to, ka viņi atrodas savā darba vietā noteiktas stundas, viņi ir gatavi sniegt vairāk. Vislabākie darbinieki algo savus darba devējus, nevis otrādi, un ieguldījums, ko viņi var sniegt, ir daudz motivējošāks nekā ikmēneša alga.

Risinājums:

Vadītāji atraisa talantus, īstenojot četrus pamatprincipus un ņemot vērā darbinieku personības. Pamatprincipi secīgi izriet viens no otra, tajā pašā laikā tie ir jāievēro vienlaicīgi, lai nodrošinātu izcilu darba sniegumu.
Lielisku vadītāju ikdiena balstās uz sekojošiem pamatprincipiem

1. pamatprincips: uzticība – radīt paļāvību cilvēkos, ka līderim var nešaubīgi uzticēties.

2. pamatprincips: misija – definēt skaidru un saistošu mērķi, lai cilvēki vēlētos sniegt maksimālo tā sasniegšanai.

3. pamatprincips: sistēmas – izveidot veiksmīgu sistēmu, kas atbalsta organizācijas mērķus, palīdz cilvēkiem sniegt maksimālo ieguldījumu, turpina darboties vadītāja prombūtnes laikā un ir pastāvīga ilgā laika periodā.

4. pamatprincips: talanti – attīstīt uzvarētāju komandu, kurā ikviena talanti ir savienoti ar ekspektācijām tā, lai nodrošinātu atbildību un izaugsmi.

Pārvari izaicinājumus, smeļoties atziņas no labi pazīstamiem vadības ekspertiem:

  • Stīvens R. Kovejs (Stephen R. Covey) grāmatas Ļoti veiksmīgu cilvēku 7 paradumi autors;
  • Džeks Velšs (Jack Welch), bijušais General Electric vadītājs;
  • Rams Šarans (Ram Charan), biznesa vadības konsultants, grāmatas Veiksmīga darbu izpilde autors;
  • Freds Raihelds (Fred Reichheld), biznesa vadības un lojalitātes stratēģis un konsultants, grāmatas Izpilde: zinātne par to, kā paveikt darbus autors;
  • Kleitons Kristensens (Clayton Christensen), Harvardas biznesa skolas profesors, grāmatas Inovatora dilemma autors

Izcilas vadības pamatprincipu novērtēšana un īstenošana

Programma Līderis: Izcili vadītāji, izcili darbinieki, izcili rezultāti ir vairāk nekā tikai apmācība, jo tā ir balstīta uz procesa pieeju.
Procesu veido:

  • Mājas darbs, kura mērķis ir palīdzēt sagatavoties treniņam un definēt katra dalībnieka individuālos izaicinājumus vai vēlamos rezultātus.
  • Līdera koeficienta (LQ) noteikšana, lai izvērtētu vadītāja spējas atbilstoši izcilu vadītāju četriem pamatprincipiem.
  • Elektronisko instrumentu komplekts, lai, atgriežoties ierastajā vidē, palīdzētu īstenot praksē apgūtās zināšanas.
  • Pieeja interneta mājas lapai www.leadershipcontract.com, kur atrodami dažādi elektroniski rīki, intervijas ar ekspertiem un citi resursi.

Lai saņemtu vairāk informācijas par FranklinCovey programmu „Līderis: izcili līderi, izcilas komandas, izcili rezultāti” un uzņēmumu iekšējo treniņu risinājumiem, sazinieties ar mūsu klientu partnieriem

/* ]]> */