Kādēļ gudrs līderis vienmēr pārbauda savas “aklās zonas”

Mārtiņš Martinsons stāsta par līderu aklajām zonām

Mārtiņš Martinsons jums atklās vadītprasmes “aklās zonas”, prezentējot Roberta Brūsa Šova grāmatu “Leadership Blindspots”. Šajā prezentācijā jūs uzzināsiet, kuras ir visbiežāk sastopamās līderu “aklās zonas”, un ko ar tām darīt.

Mums visiem ir aklās zonas jeb lietas, kuras nespējam pamanīt, kaut gan pašiem liekas, ka savu dzīves lauku redzam pilnībā. Diemžēl maksa par to ir risks nepamanīt nozīmīgus draudus vai vājās puses.

Piemēram, iztēlojieties vadītāju, kurš ir gan gudrs, gan analītisks, bet viņam trūkst spējas iedvesmot. Un tāpēc, ka viņš paļaujas uz analītiku un loģiku, viņš neuzskata, ka cilvēki būtu jāiesaista un jāaizrauj. Viņš pa savam virza tālāk organizāciju, kas ilgtermiņā noved pie kļūdām.

Vai cits piemērs – vadītāja, kura ir pārāk optimistiska, un tad, kad jāpieņem grūti lēmumi – jāatlaiž cilvēki vai jāslēdz projekts, nespēj to izdarīt. Un atkal cieš organizācija vai komanda.

Aklās zonas ir atrodamas dažādos līmeņos:

  • Tajā, kā līderis redz sevi un savu ietekmi uz citiem;
  • Tajā, kā līderis redz savas komandas un organizācijas stiprās un vājās puses;
  • Tajā, kā līderis redz industrijas tendences un tirgu;

Praktisks un gudrs līderis apzinās, ka viņam kādā no šiem līmeņiem var būt aklās zonas.

Skaties prezentāciju un iemācies atklāt savas “aklās zonas”!

Kā prezentācijas noslēgumā tika solīts, esam sagatavojuši grāmatā publicēto līdera “aklo zonu” pašnovērtējuma anketu latviešu valodā. Tā palīdzēs viegli noteikt savas “aklās zonas”, kā arī pievērsīs jūsu uzmanību dažādiem jautājumiem, kurus atrisinot, iespējams transformēt “aklo zonu” ietekmi savā labā.
Lejupielādēt pašnovērtējumu (xlsx, 17 KB)

Pasākuma tiešraide būs pieejama jebkura telekomunikāciju operatora klientam un to varēs redzēt gan datorā, gan viedtālrunī, gan planšetdatorā (ielādējot aplikāciju LMT Straume).

Lejupielādēt aplikāciju LMT Straume Android, Apple vai Windows viedtālrunim.

Komentāri

/* ]]> */